Zaświadczenie o niezaleganiu w opłacaniu składek ZUS dostępne online

Związek Rzemiosła Polskiego informuje:

Zaświadczenie o niezaleganiu w opłacaniu składek to jedno z najbardziej popularnych zaświadczeń, które ZUS wydaje przedsiębiorcom. Elektroniczny wniosek o takie zaświadczenie można było do tej pory złożyć przez Platformę Usług Elektronicznych – PUE ZUS. Teraz złożenie wniosku i odbiór zaświadczenia są możliwe także przez serwis Biznes.gov.pl.

Przedsiębiorcy mogą niejednokrotnie potrzebować zaświadczenia o tym, że nie mają zaległości w płaceniu składek ZUS. Taka informacja jest potrzebna m.in. w procesie kredytowania lub startowaniu w przetargach publicznych. Teraz uzyskanie takiego zaświadczenia przez internet przy korzystaniu z serwisu Biznes.gov.pl jest bardzo proste. Usługa wydania zaświadczenia jest bezpłatna. Na dokument czeka się nie dłużej niż 7 dni.

Jak uzyskać zaświadczenie o niezaleganiu w ZUS?

Usługę można zrealizować w prosty sposób przez internet. Potrzeba jedynie Profilu Zaufanego lub e-dowodu, by zalogować się do serwisu Biznes.gov.pl. Jeśli przedsiębiorca nie ma jeszcze profilu na PUE ZUS, może założyć go w jednym z kroków usługi. Dane we wniosku będą w znacznej części wypełnione, co ułatwia cały proces. Dopisać należy jedynie cel uzyskania zaświadczenia, liczbę egzemplarzy i miejscowość, w której składa się wniosek. Tak przygotowany dokument, podpisany Profilem Zaufanym lub kwalifikowanym podpisem elektronicznym, trafia do realizacji w ZUS.

Odpowiedź z ZUS pojawi się na Biznes.gov.pl, o czym użytkownik powiadamiany jest e-mailem lub SMS-em. Zaświadczenie będzie gotowe do odebrania po zalogowaniu się do konta Biznes.gov.pl, w zakładce „Moje sprawy”.  Dokument można również odebrać na portalu PUE ZUS, w skrzynce odbiorczej.

Usługę „Zaświadczenie o niezaleganiu w opłacaniu składek ZUS” można zrealizować pod adresem: https://bit.ly/2XYo6yW

Zobacz jakie zmiany planuje Ministerstwo Zdrowia w ustawie dotycznącej wymagań sanitarnohigienicznych salonów fryzjerskich, kosmetycznych itd.

Wyraź swoją opinię

Ministerstwo Zdrowia przedstawiło projekt rozporządzenia regulujący szczegółowe wymagania sanitarnohigieniczne m.in. dla zakładów fryzjerskich i kosmetycznych. Zmiany w ustawie dotyczą podniesienia standardów sanitarnohigienicznych i mają służyć zapobieganiu rozprzestrzeniania się chorób zakaźnych.

Wyraź swoją opinię opinię o projekcie ustawy na panelu konsultacyjnym na stronie www.zrp.pl (zakładka „Monitorowanie prawa gospodarczego przez organizacje rzemiosła”). Należy najpierw wybrać tematykę konsultacji „Prawo gospodarcze ogólne” lub „Prawo branżowe”, następnie przejść do wybranego projektu aktu prawnego i kliknąć ikonę w prawym dolnym rogu „dołącz do dyskusji”. Po przeczytaniu opisu aktu prawnego i/lub ściągnięciu jego pełnej wersji należy kliknąć ikonę w prawym dolnym rogu „dodaj opinię”. Można także dołączyć do dyskusji poprzez kliknięcie ikony „dołącz do dyskusji” po prawie stronie tytułu omawianego aktu prawnego.

Opinie i uwagi do Projektu rozporządzenia regulującego szczegółowe wymagania sanitarnohigieniczne dla zakładów fryzjerskich, kosmetycznych, tatuażu i odnowy biologicznej zbieramy pod następującym linkiem:

Podróż historyczna na Białoruś

Polska Fundacja Kościuszkowska w dniach 21-23 września 2019 r organizuje podróż historyczną na Białoruś dla  uczczenia 273 rocznicy urodzin Tadeusza Kościuszki i 225 rocznicy Insurekcji.

Pojedziemy do miejsca urodzin Tadeusza Kościuszki w Mereczowszczyźnie oraz będziemy zwiedzać wiele miejsc związanych z historią i kulturą polską.

Brześć – Hruszowa – Janów Poleski – Pińsk – Motol – Łohiszyn – Kosowo Poleskie

TERMIN: 21-23.09.2019

PROGRAM:

1 dzień

Wyjazd godz. 7:00 z Warszawy, (ul. Parkingowa) krótki postój na śniadanie we własnym zakresie przed granicą, przekroczenie granicy Polsko-Białoruskiej, przybycie do Brześcia. Wycieczka pieszo-autokarowa z pokazaniem najciekawszych miejsc, m.in. siedziby Urzędu Wojewódzkiego wybudowanego w okresie międzywojennym, budynku gimnazjum – które ukończyła Krystyna Krahelska; zwiedzanie Twierdzy Brzeskiej oraz Muzeum Odzyskanych Wartości. Odrobina czasu wolnego. Wyjazd w kierunku Pińska, po drodze krótki przystanek w Hruszowej pod Dębem Dewajtis. Przejazd do Worocewicz, muzeum Napoleona-Ordy, następnie Janów Poleski, pomnik Napoleona Ordy, kościół Podwyższenia Krzyża Św., krzyże upamiętniające męczeńską śmierć Andrzeja Boboli. Przyjazd do Pińska, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień

Po śniadaniu zwiedzanie Pińska z miejscowym przewodnikiem, (Pińsk w 2019 jest kulturalną stolicą Białorusi) katedra, d. kościół franciszkanów, kolegium jezuitów, dom Ryszarda Kapuścińskiego. Przejazd do Muzeum Polesia w Motolu. Łochiszyn – kościół z obrazem M.B. Łochiszyńskiej – Królowej Polesia. Obiadokolacja. Nocleg w okolicach Iwacewicz.

3 dzień

Śniadanie. Przejazd do Mereczowszczyzny – miejsca urodzenia (4.02.1746 r.) Tadeusza Kościuszki   Zwiedzanie kościoła w Kosowie Poleskim, miejsca chrztu Tadeusza Kościuszki, Udział w uroczystościach 15-lecia Muzeum w Mereczowszczyżnie, Złożenie kwiatów przed pierwszym na Białorusi pomnikiem Tadeusza Kościuszki. Zwiedzanie muzeum, Pałac Pusłowskich w odbudowie. Dworek Kościuszki i Pałac Pusłowskich były spalone w 1942 r przez partyzantów radzieckich. Obiad. Brześć, czas wolny na zakupy, Wieczorny przyjazd do Warszawy.

Cena 660 PLN

Cena zawiera: przejazd autokarem, opiekę pilota na całej trasie, ubezpieczenie NNW i KL,

         Nocleg w pokojach 2-osb. HB (śniadanie+obiadokolacja),

Cena nie zawiera: kosztów wiz – 70 PLN i biletów wstępów do zwiedzanych obiektów 20 EUR.

Paszport – termin ważności nie krótszy niż 90 dni od daty zakończenia imprezy. Zdjęcie do wniosku wizowego, kolorowe, en face

Zgłoszenia udziału: drlmk@wp.pl; tel 22 625 49 77; 604 539 672

                          


Targi Hair Forum 19.20.10.2019

TARGI | 6. Hair Forum, 19-20 października 2019

Global Expo, ul. Modlińska 6D, Warszawa

Włosy na topie

Wyjątkowe wydarzenie dla profesjonalistów i pasjonatów branży fryzjerskiej ponownie jesienią! Na szóstą edycję targów Hair Forum zapraszamy 19-20 października pod nowy adres – Centrum Targowo-Kongresowe GLOBAL EXPO w Warszawie. Ten weekend zapisz już dziś w kalendarzu. Targi Hair Forum z roku na rok zyskują na atrakcyjności. Ubiegłoroczną edycję odwiedziły tysiące zwiedzających, korzystając z okazji poznania top trendów w profesjonalnym fryzjerstwie i sztuce barberskiej. Już wówczas powiększyliśmy powierzchnię wystawienniczą o 30%. Nowa lokalizacja – Centrum Targowo-Kongresowe GLOBAL EXPO zapewni tej wyjątkowej imprezie jeszcze lepsze możliwości prezentowania najnowszej oferty wystawienniczej. Gorące nowości produktowe, prezentacje zabiegów, koloryzacji i stylizacji będą dostępne na wyciągnięcie ręki.

Pokazy i szkolenia

Zwiedzającym zaproponujemy niepowtarzalny program, pełen spektakularnych pokazów największych sław sztuki fryzjerskiej i barberskiej na Scenie Głównej oraz w Barber’s Corner. Jak zawsze, stawiamy na najwyższej jakości edukację, i to w wielu wymiarach. Na Scenie Kongresowej odbywać się będą otwarte pokazy szkoleniowe. Cenieni edukatorzy podzielą się swoimi pomysłami i wieloletnim doświadczeniem, łącząc teorię z praktycznym instruktażem. W ramach seminariów Look & Learn znajdą się szkolenia najlepszych akademii fryzjerskich. Tutaj przyjrzysz się z bliska, jak pracują zawodowcy, zadasz pytania i wyjaśnisz wątpliwości. Dla uczniów szkół fryzjerskich przygotowaliśmy Strefę Ucznia, gdzie pod  okiem mistrzów zawodu będą doskonalić swoje umiejętności. Nauczycieli, poszukujących nowych metod i narzędzi dydaktycznych, zachęcamy do odwiedzenia Strefy Nauczyciela.

Podczas targów Hair Forum po raz pierwszy będziemy gościć Fundację Piękniejsze Życie, która od 13 lat wspiera pacjentki onkologiczne, organizując warsztaty kosmetyczne w ośrodkach szpitalnych całej Polski.

Swoją premierę na targach będzie miała również ceremonia wręczenia nagród w konkursie dla branży fryzjerstwa profesjonalnego, POLISH HAIRDRESSING AWARDS.

Gwiazda Hair Forum 

Po raz pierwszy na targach w Polsce, na zaproszenie BabylissPRO i Hair Forum, wystąpi dla Was Patrick Cameron. Ten wybitny pedagog, mentor, trener, innowator, a zarazem nietuzinkowy i pełen fantazji showman jest niezwykle cenionym na całym świecie autorytetem branży fryzjerskiej. Nazywany ikoną fryzjerstwa i maestro długich włosów. Podczas targów Hair Forum zaprezentuje swoją najnowszą kolekcję „Easy Classics”. Składa się na nią 13 propozycji: siedem ponadczasowych klasycznych fryzur inspirowanych kultowym lookiem i sześć zupełnie nowych technik opracowanych do codziennego wykorzystania w salonie.

Mistrzowie na podium

Stanąć na podium z pucharem, to marzenie wielu profesjonalistów i młodych talentów fryzjerstwa oraz, tak modnego obecnie, męskiego strzyżenia i golenia. Specjalnie dla Was organizujemy mistrzostwa, które wyłonią najlepszych kreatorów fryzur i stylizacji w kilku dziedzinach:

Hair Master Cup – Ogólnopolskie Mistrzostwa Artystów Fryzjerstwa

Barber’s Battle – Ogólnopolskie Mistrzostwa w Strzyżeniu Męskim

Young Talent Cup – Ogólnopolski Konkurs dla Uczniów Sztuki Fryzjerskiej

– NOWOŚĆ! Hot Shave – International Battle – Międzynarodowe Mistrzostwa w Goleniu Brzytwą

– NOWOŚĆ! Perfect Beard – Międzynarodowy Konkurs na Najpiękniejszą Brodę i Wąsy

Rejestracja trwa do 6 września 2019 r.

Więcej informacji o konkursach i targach Hair Forum na www.hair-forum.com.pl

Barber Rafał Marczak zaprasza na targi Hair Forum 2019!

Entuzjastów barberingu czeka cały weekend pełen wrażeń. Spotkaj się z mistrzami strzyżenia męskiego i ucz się od najlepszych.

Zobacz zaproszenie: https://www.youtube.com/watch?v=7DMDaKI7JtA

Na Scenie Barber’s Corner pojawi się m.in. Dawid Kawczyński, Gandini Team, Kamil Cesarski, Rafał Marczak, Mario Mayer, Kamil Turlej, Lucjan Szajbel, Wojciech Karwat. Szkolenia Look&Learn o tematyce barberskiej poprowadzą: Adam Szulc, Adam Więcek i Piotr Staszewski oraz Kamil Cesarski, Sebastian Łukaszewski i Joanna Borkowska. W jury mistrzostw zasiądą:  Lucjan Szajbel, Wojciech Karwat, Piotr Staszewski, Piotr Bresiński, Marcin Prochalski, Beata Bromboszcz, Kamil Turlej, Mario Mayer, Rafał Marczak, Antonio Bilancio, Łukasz Matykiewicz, Murt Tradat, Ramson Barber, Yucel Olmezkaya, Jakub Janas, Lady Barber, Tomasz Lesicki.

Więcej informacji o targach Hair Forum skierowanych do branży fryzjerskiej znajduje się na www.hair-forum.com.pl

Nowa lokalizacja targów: Global Expo, ul. Modlińska 6D Warszaw

Praktyki zawodowe

Lista salonów fryzjerski uprawnionych do szkolenia uczniów

Lista salonów fryzjerskich z Warszawy i okolic, zrzeszonych w Cechu w których mogą odbywać praktyki uczniowie klas fryzjerstwa.
Zobacz listę salonów

Warunki praktyk

 • 36 miesięcy nauki w trakcie których zdobędziesz bardzo konkretne umiejętności z zakresu strzyżenia, koloryzacji, stylizacji i kręcenia włosów,
 • zagwarantowana pensja i ubezpieczenie,
 • nauka pod okiem najbardziej doświadczonych mistrzów fryzjerstwa,
 • praktyki są zakończone egzaminem czeladniczym dającym uprawnienia zawodowe niemal na cały świat.

Podpisanie umowy o pracę

Przed wizytą w biurze Cechu należy umówić się telefonicznie
nr tel. 501-109-205.

W dniu podpisania umowy, prosimy o punktualne przybycie.
Uczeń zobowiązany jest do przybycia z rodzicem lub opiekunem.
Za podpisanie umowy jest pobierana opłata w wysokości 50,- zł.

Dokumenty niezbędne do podpisania umowy

 • dokument ze zdjęciem,
 • odpis aktu urodzenia ucznia (ksero),
 • poświadczenie zameldowania (ksero),
 • świadectwa ukończenia gimnazjum (ksero),
 • pozytywna opinia poradni psychologiczno – pedagogicznej (dotyczy uczniów, którzy nie ukończyli 16 lat),
 • zaświadczenie lekarskie wystawione na zakład pracy z którym będzie zawarta umowa,
 • zaświadczenie o uczęszczaniu do szkoły,
 • 50,- zł opłaty manipulacyjnej,
 • świadectwa pracy potwierdzające okres poprzedniego zatrudnienia na podstawie umowy o pracę w celu przygotowania zawodowego, bądź zaświadczenie z warsztatów szkolnych.

Wynagrodzenie młodocianych pracowników

Młodocianemu w okresie nauki zawodu przysługuje wynagrodzenie obliczane w stosunku procentowym do przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w gospodarce narodowej w poprzednim kwartale, obowiązującego od pierwszego dnia następnego miesiąca po ogłoszeniu przez Prezesa GUS. Przeciętne wynagrodzenie w I kwartale 2019 r. wyniosło – 4.950,94 zł (Mon. Pol. z 2019 r. poz. 424).

Okres 1.06.2019 r. – 31.08.2019 r.
1. rok nauki – 198,04 zł brutto
2. rok nauki – 247,55 zł brutto
3. rok nauki – 297,06 zł brutto.

Najlepszy sposób nauki fryzjerstwa to praca w salonie.

Masz wykształcenie podstawowe, szukasz ciekawego i dobrze płatnego zawodu? Zostań fryzjerem.✂️

Czy wiesz, że najszybszy i najskuteczniejszy sposób poznania sztuki fryzjerskiej to praca w salonie? Zatrudnij się jako młodociany pracownik, a przedmiotów ogólnokształcących ucz się wieczorowo. W naszym Cechu znajdziesz najlepszych nauczycieli.

Egzamin czeladniczy i mistrzowski

Egzamin czeladniczy i mistrzowski jest końcowym elementem nauki zawodu, sprawdzianem posiadanych umiejętności i szansą na zdobycie świadectwa czeladnika lub dyplomu mistrza, które są honorowane niemal w całej Europie.

Właśnie 16 i 18 kwietnia 2019 r. Mazowiecka Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości przy ul. Smoczej 27 w Warszawie organizuje dla fryzjerów takie egzaminy.

Zobacz w naszej zakładce DLA UCZNIA egzamin czeladniczy lub egzamin mistrzowski jakie warunki trzeba spełnić. Również znajdziesz tam przykłady pytań egzaminacyjnych.