Praktyki zawodowe i nauka zawodu dla młodocianych

Lista salonów szkolących

Lista salonów fryzjerskich z Warszawy i okolic, które są zrzeszone w Cechu i mają uprawnienia do prowadzenia praktycznej nauki zawodu

Zobacz listę salonów

Warunki praktyk i nauki zawodu

• 36 miesięcy nauki w trakcie których zdobędziesz bardzo konkretne umiejętności z zakresu strzyżenia, koloryzacji, stylizacji i kręcenia włosów,
  • zagwarantowana pensja i ubezpieczenie,
  • 26 lub 20 dni urlopu wypoczynkowego w ciągu roku,
  • nauka pod okiem najbardziej doświadczonych mistrzów fryzjerstwa,
  • praktyki są zakończone egzaminem czeladniczym dającym uprawnienia zawodowe niemal na cały świat.

Karta praw i obowiązków pracownika młodocianego

Członkowie Cechu dbają nie tylko o wysoki poziom nauczania lecz również o przestrzeganie obowiązujących przepisów prawa pracy dotyczących zatrudnienia pracowników młodocianych. Poznaj Kartę praw i obowiązków pracownika młodocianego.

Podpisanie umowy o pracę

Przed wizytą w biurze Cechu należy umówić się telefonicznie nr tel. 501-109-205.

W dniu podpisania umowy, prosimy o punktualne przybycie.
Uczeń zobowiązany jest do przybycia z rodzicem lub opiekunem.
Za podpisanie umowy jest pobierana opłata w wysokości 50,- zł.

Dokumenty niezbędne do podpisania umowy

• dokument ze zdjęciem,
  • świadectwa ukończenia gimnazjum (ksero),
  • pozytywna opinia poradni psychologiczno – pedagogicznej (dotyczy uczniów, którzy nie ukończyli 16 lat),
  • zaświadczenie lekarskie wystawione na zakład pracy z którym będzie zawarta umowa,
  • zaświadczenie o uczęszczaniu do szkoły,
  • 50,- zł opłaty manipulacyjnej,
  • świadectwa pracy potwierdzające okres poprzedniego zatrudnienia na podstawie umowy o pracę w celu przygotowania zawodowego, bądź zaświadczenie z warsztatów szkolnych.

Wynagrodzenie młodocianych pracowników

Młodocianemu w okresie nauki zawodu przysługuje wynagrodzenie obliczane w stosunku procentowym do przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w gospodarce narodowej w poprzednim kwartale, obowiązującego od pierwszego dnia następnego miesiąca po ogłoszeniu przez Prezesa GUS.

Okres 1.09.2019 r. – 30.11.2019 r.
1. rok nauki – 241,96 zł brutto
2. rok nauki – 290,35 zł brutto
3. rok nauki – 338,75 zł brutto.