RODZAJE SZKOLEŃ

Dzięki dotacjom finansowanym z programu Polskiego Inkubatora Rzemiosła organizujemy szkolenia fryzjerskie i perukarskie. Są one przygotowane w formie warsztatów aktywizujących członków kursu, dzięki temu będzie możliwość zastosowania wiedzy w praktyce.

Szkolenia są skierowane przede wszystkim do absolwentów i uczniów ostatniej klasy szkoły branżowej.

Grupy 6-cio osobowe. Przy zapisie liczy się kolejność zgłoszeń. Zobacz terminy.

Zgłoszenia telefoniczne nr 22-831-02-69, 501-109-205 lub mailowe: biuro@cechfryzjerow.waw.pl

Szkolenie poszerzające wiedzę fryzjerską niezbędną do pracy w zawodzie.

Zakres szkolenia:

• Rozszerzenie wiedzy na temat współczesnego strzyżenia. UzupeÅ‚nienie wiedzy w temacie geometrii strzyżenia i uzyskanych efektów fryzury. Poprawienie Å›wiadomoÅ›ci i zwiÄ™kszenie pewnoÅ›ci efektów dziaÅ‚aÅ„. Rozszerzenie kreatywnoÅ›ci z uwzglÄ™dnieniem poszerzenia wiedzy.
    4 dni po 4 godziny lekcyjne
  •  Zapoznanie siÄ™ z nowoczesnymi technikami koloryzacji i upięć. PogÅ‚Ä™bienie wiedzy nt. kolometrii czyli tzw. koÅ‚a barw. Poznanie kolorystycznych typów urody i dopasowanie odpowiedniego koloru do typu klienta. Nowoczesne techniki koloryzacji. Uwydatnienie koloru z pomocÄ… stylizacji. Współczesne formy upięć wÅ‚osów.
     4 dni po 4 godziny lekcyjne
  • Zapoznanie z nowoczesnymi liniami w strzyżeniu mÄ™skim.
    Podkreślenie formy fryzury poprzez strzyżenie.
    Dopasowanie do kształtu twarzy klienta.
    Nowoczesne kształtowanie zarostu.
    Zastosowanie covera w stylizacji męskiej.
    2 dni po 4 godziny lekcyjne
  • PrzeÅ‚amywanie onieÅ›mielenia i radzenie sobie w sytuacjach konfliktowych.
    Psychologiczne sposoby podejścia do klienta.
    1 dzień po 4 godziny lekcyjne
  • Przybliżenie i poszerzenie wiedzy na tematy zwiÄ…zane z wykonywaniem coraz bardziej potrzebnych usÅ‚ug fryzjerskich dla klientów noszÄ…cych różnego rodzaju uzupeÅ‚nienia wÅ‚osów. Ponieważ sÄ… to stosunkowo drogie wyroby, a skutki wykonywania na nich dziaÅ‚aÅ„ sÄ… nieodwracalne, stÄ…d bierze siÄ™ potrzeba nauczenia fryzjerów jak poznać z jakiego materiaÅ‚u jest zrobiony wyrób i jakie zabiegi można na nim wykonać. Na kursie dowiesz siÄ™ jak odróżnić włókno od wÅ‚osa, poznasz rodzaje wyrobów perukarskich, sposoby ich zakÅ‚adania i pielÄ™gnacji, podstawowe zabiegi fryzjerskie na wyrobach perukarskich oraz jak pozyskiwać wÅ‚osy do przetwarzania.
    1 dzień po 4 godziny

Termin i plan szkolenia

Kurs „Podstawy perukarstwa współczesnego”

jest skierowany do młodzieży, która nie całkiem odnajduje się  w zawodzie fryzjera, a chciałaby wykorzystać nabytą w szkole wiedzę rozwijając się w innej, pokrewnej dziedzinie.

Tematy:

• rozróżnianie gatunków wÅ‚osa i włókna,
    • obsÅ‚ugÄ™ wyrobów perukarskich,
    • pozyskiwanie wÅ‚osów nadajÄ…cych siÄ™ do perukarstwa,
    • wykonywanie formy jako podstawy do zamówienia wykonania wyrobu perukarskiego,
    • branie miary gÅ‚owy,
    • materiaÅ‚y i narzÄ™dzia,
    • wiÄ…zanie wÅ‚osów,
    • szycie na formie,
    • wyczesywanie i sortowanie wÅ‚osów,
    • wykonywanie tres.

Planowany termin pierwsza połowa 2023 roku

Miejsce szkoleń

Sala szkoleniowo-klubowa Cechu Fryzjerów i Rzemiosł Różnych w Warszawie.

Zgłoszenia telefoniczne nr 22-831-02-69 lub mailowe: biuro@cechfryzjerow.waw.pl

Finansowane ze środków Instytutu Wolnoąci