Podróż historyczna na Białoruś

Polska Fundacja Kościuszkowska w dniach 21-23 września 2019 r organizuje podróż historyczną na Białoruś dla  uczczenia 273 rocznicy urodzin Tadeusza Kościuszki i 225 rocznicy Insurekcji.

Pojedziemy do miejsca urodzin Tadeusza Kościuszki w Mereczowszczyźnie oraz będziemy zwiedzać wiele miejsc związanych z historią i kulturą polską.

Brześć – Hruszowa – Janów Poleski – Pińsk – Motol – Łohiszyn – Kosowo Poleskie

TERMIN: 21-23.09.2019

PROGRAM:

1 dzień

Wyjazd godz. 7:00 z Warszawy, (ul. Parkingowa) krótki postój na śniadanie we własnym zakresie przed granicą, przekroczenie granicy Polsko-Białoruskiej, przybycie do Brześcia. Wycieczka pieszo-autokarowa z pokazaniem najciekawszych miejsc, m.in. siedziby Urzędu Wojewódzkiego wybudowanego w okresie międzywojennym, budynku gimnazjum – które ukończyła Krystyna Krahelska; zwiedzanie Twierdzy Brzeskiej oraz Muzeum Odzyskanych Wartości. Odrobina czasu wolnego. Wyjazd w kierunku Pińska, po drodze krótki przystanek w Hruszowej pod Dębem Dewajtis. Przejazd do Worocewicz, muzeum Napoleona-Ordy, następnie Janów Poleski, pomnik Napoleona Ordy, kościół Podwyższenia Krzyża Św., krzyże upamiętniające męczeńską śmierć Andrzeja Boboli. Przyjazd do Pińska, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień

Po śniadaniu zwiedzanie Pińska z miejscowym przewodnikiem, (Pińsk w 2019 jest kulturalną stolicą Białorusi) katedra, d. kościół franciszkanów, kolegium jezuitów, dom Ryszarda Kapuścińskiego. Przejazd do Muzeum Polesia w Motolu. Łochiszyn – kościół z obrazem M.B. Łochiszyńskiej – Królowej Polesia. Obiadokolacja. Nocleg w okolicach Iwacewicz.

3 dzień

Śniadanie. Przejazd do Mereczowszczyzny – miejsca urodzenia (4.02.1746 r.) Tadeusza Kościuszki   Zwiedzanie kościoła w Kosowie Poleskim, miejsca chrztu Tadeusza Kościuszki, Udział w uroczystościach 15-lecia Muzeum w Mereczowszczyżnie, Złożenie kwiatów przed pierwszym na Białorusi pomnikiem Tadeusza Kościuszki. Zwiedzanie muzeum, Pałac Pusłowskich w odbudowie. Dworek Kościuszki i Pałac Pusłowskich były spalone w 1942 r przez partyzantów radzieckich. Obiad. Brześć, czas wolny na zakupy, Wieczorny przyjazd do Warszawy.

Cena 660 PLN

Cena zawiera: przejazd autokarem, opiekę pilota na całej trasie, ubezpieczenie NNW i KL,

         Nocleg w pokojach 2-osb. HB (śniadanie+obiadokolacja),

Cena nie zawiera: kosztów wiz – 70 PLN i biletów wstępów do zwiedzanych obiektów 20 EUR.

Paszport – termin ważności nie krótszy niż 90 dni od daty zakończenia imprezy. Zdjęcie do wniosku wizowego, kolorowe, en face

Zgłoszenia udziału: drlmk@wp.pl; tel 22 625 49 77; 604 539 672